WhatsApp Destek Hattı
Bilgisayar Karşısında Nasıl Oturulmalıdır?

Bilgisayar Karşısında Nasıl Oturulmalıdır?

Oturma pozisyonu düzgün olduğu sürece sağlık problemleri yaşama olasılığınız azalır. Yanlış duruş ve oturuş pozisyonu çoğu hastalığa da davetiye çıkarır. Özellikle küçük yaştaki çocuklarda, ergenlik dönemindeki gençlerde oturmadan kaynaklı kötü görüntü ve sağlık problemi açığa çıkar. Bunu önlemek adına ise bilgisayar karşısında nasıl oturulmalıdır sorusunun cevabı bulunmalıdır. Doğru oturma pozisyonları hem yetişkinler hem de gençler için gereklidir. Yetişkinlerin iskelet sistemi her ne kadar şekil alsa da yanlış oturma pozisyonundan ötürü kronik ağrılar meydana gelebilir. Bunun için de bilgisayar karşısında doğru oturmanızı kolaylaştıracak ürünler kullanmalısınız. 

Bilgisayar karşısında nasıl oturulmalıdır bilirseniz aldığınız ortopedik ve konforlu ürünlerden verim alabilirsiniz. Beyin, vücut ve omurilik sağlığını desteklemek için bazı oturma pozisyonları belirlenmiştir. Çeşitli araştırmalar ve deneyler sonucunda hazırlanan bu kurallara dikkat etmelisiniz. Kurallara dikkat ettiğiniz sürece sağlıklı ve konforlu bir hayat sürebilirsiniz.

Bilgisayar karşısında nasıl oturulmalıdır?

 1. Bilgisayar masası ve sandalyenin konumu birbirine uygun olmalıdır. Biri diğerinden ne çok yüksekte ne de çok alçak konumda bulunmalıdır. 

 2. Bilgisayarı göz hizanıza almalısınız. 

 3. Oturma elemanı olarak kullandığınız üründe dik oturuş pozisyonu tercih etmelisiniz. 90 derecelik açı olarak belirlenen bu değer ne çok öne doğru ne de çok arkaya doğru eğilmenizi gerektirir. Böylece yanlış oturuş pozisyonundan kaynaklı sorunlar da ortadan kalkar.

 4. Dirseğin klavye veya masaya göre konumu 90 derecelik açıda olmak zorundadır. Diğer durumlarda dirsek, bilek, kol ve parmak ağrısı yaşamanız mümkündür. 

 5. Koltuk ve sandalyenin ucunda veya ortasında oturmak yerine yaslanıp sırtınız için destek almalısınız. Sırtınız desteklendiği sürece oturuşunuz sizi rahatsız etmeyecektir. 

 6. Dirsekleriniz gibi ayaklarınız için de 90 derecelik açı belirlemelisiniz. Yere paralel olacak şekilde 90 derecelik açı ayaklarınızı, dizlerinizi ve dirseklerinizi rahatlatacaktır.   

 7. Doğru duruş pozisyonunda otursanız da uzun süre hareketsiz kalmak vücut sağlığı için zararlıdır. O nedenle de yaklaşık yarım saat sonra en az 5 ile 10 dk arası kalkıp yürümelisiniz. Böylece kan dolaşımınız hızlanacağı gibi kendinizi daha da rahat hissedersiniz. 

Oyuncu Koltuğu Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Oyuncu koltuğu ve bilgisayar koltuğu karşılaştırması yaparken bunların avantajları ile dezavantajları da göz önüne alınmalıdır. Oyuncu koltuğu avantajları ve dezavantajları nelerdir bilirseniz kararlarınızı o doğrultuda şekillendirebilirsiniz. 

Oyuncu koltuğu avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Oyuncu Koltuğu Avantajları 

Oyuncu Koltuğu Dezavantajları

Ortopedik ve konforlu oturma elemanına sahip olursunuz.

Diğer oturma elemanlarına göre daha pahalıdır.

En iyi oturma elemanı arayışına girmenize gerek kalmaz.

Boyut olarak çoğu oturma elemanından daha geniş ve büyüktür.

Motivasyonu destekler, sağlık sorunlarını engeller.

Çeşitleri ve modelleri çok olduğundan seçim yapmakta zorlanırsınız.

Her yaştan kişinin kullanımına uygundur. Çeşitli renk ve model seçenekleri vardır.

İşletme ve ofisler için almayı düşündüğünüzde bütçenizi artırmanız gerekir.

Geriye yatma derecesi sayesinde molalarda dinlenebilirsiniz. 

Konfor özellikleri kaybolduğunda sandalye veya çalışma koltuğuna dönüşür.

Ayarlanabilir kolçak ve gövde ile konforunuzu artırırsınız.

Sürekli yenisi çıktığından daha iyisi ile değiştirme isteği uyandırır.

Oyuncu koltuğu avantajları ve dezavantajları daha kapsamlıdır. Bilgilerin büyük çoğunluğu yol gösterici olması amacı ile hazırlanmıştır. Daha fazla bilgi almak oyuncu koltuğu yorumlarına ulaşmak için müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz. www.xprime.com.tr adresinden ürünlere göz atabilirsiniz. 

Bilgisayar Karşısında Otururken Hangi Koltuk Kullanılır?

Bedensel güç yerine zihinsel gücün kullanımının arttığı iş kollarında bilgisayar kullanımı yaygındır. Bilgisayar her ne kadar çalışma süresini kısaltıp işleri pratik olarak yapmayı sağlasa da bazı zararları da vardır. Sürekli aynı pozisyonda oturmak vücudu zorlayacağı gibi zaman içinde çeşitli kas ve iskelet sorunlarına da neden olur. Bilgisayar karşısında otururken hangi koltuk kullanılır bilirseniz sağlığınızı da koruyabilirsiniz. 

Yıllarca masa başında veya ekran karşısında çalışan kişilerin bir süre sonra kamburluk veya omurga eğriliği ile mücadele ettiği görülür. Eve gittiğinizde veya gün içinde çalışırken kas ağrısı yaşamamak adına gerekli önlemleri almalısınız. Bunun için ise ilk olarak bilgisayar karşısında nasıl oturulur bilmelisiniz. Bu konuda yeterli bilginiz bulunmuyorsa oyuncu koltuğu satışı yapan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Oyuncu koltuğu, bilgisayar karşısında otururken hangi koltuk kullanılır sorusunun cevabını size verir. Bununla birlikte uygun oturma pozisyonu için de imkan sunar. Önemli olan oyuncu koltuğu alırken göz önünde bulundurmanız gereken kriterlerdir. Kriterlere göre doğru ürün seçimi yapmanız da kolaylaşır. Bunu sağlayacak çok sayıda oturma elemanı olsa da oyuncu koltuğu içlerinden en mantıklı olanıdır. 

Bilgisayar karşısında otururken hangi koltuk kullanılır?

 1. Çalışma koltuğu

 2. Çalışma sandalyesi

 3. Makam koltuğu

 4. Oyuncu koltuğu

 5. Gaming koltuk

 6. Masaj koltuğu

Yukarıda yer alan seçenekler içinde ideal olanlar gaming koltuk ve oyuncu koltuğudur. Diğerlerinden daha gelişmiş özellikleri bulunması yanında konfor öğeleri de fazladır. Süngerden kumaşa, amortisörlerden koltuk yüksekliğine kadar özenle düşünülmüş detaylardan oluşmuştur. Makam koltuğu veya çalışma koltuğu gibi ürünlerden kat be kat daha iyi özelliklere sahiptir. Konforu doyasıya yaşayacağınız ürün olduğundan çalıştığınızın farkına bile varmazsınız. İşten eve yorgun dönmek yerine veya evden çalışıyorsanız sırt ağrıları ile baş etmektense oyuncu koltuğu alabilirsiniz. Oyuncu koltuğu satın alarak sağlığınıza yapacağınız yatırım size uzun vadede başarı da sağlayacaktır. Sevdiklerinizle vakit geçirirken veya kendinize zaman ayırırken daha az yorulursunuz. Dinlenmek için kullanacağınız zamanı sevdiklerinizle geçirip hayatın tadına da varırsınız. 

Her gün sabah erken saatte işe gidip akşam eve gelmek sizi fazlası ile yorar. Dinlenmek, keyifli vakit geçirmek için konforlu bilgisayar koltuğu veya oyuncu koltuğu seçmelisiniz. Oyuncu koltuğunun geriye yatma özelliği, dönüş kabiliyeti, gövde ve kolçak yükseklik ayarı ihtiyaç duyduğunuz konforu fazlası ile sağlayacaktır. Bilgisayar karşısında nasıl oturulmalıdır ve bilgisayar koltuğu seçimi nasıl olmalıdır gibi sorularınızın cevabı için www.xprime.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.    

Bilgisayar Koltuğu Var Mı?

Bilgisayar koltuğu olarak kullanılan çok sayıda ürün olsa da son zamanlarda oyuncu koltuğu tercih edilir. Bilgisayar koltuğu olarak da adlandırılan oyuncu koltuğu gamerlar ve oyun tutkunlarının vazgeçilmezlerindendir. Bilgisayar koltuğu var mı diye merak ediyorsanız oyuncu koltuğu aynı işlevi fazlası ile görecektir. Sahip olduğu özellikler ve konfor unsurları bilgisayar karşısında oturmanın ortaya çıkardığı zararları azaltacaktır. 

Oyuncu koltuğu, yayıncı koltuğu, gamer koltuk ve gaming koltuk olarak tasarlanan ürünler fazlası ile işinizi görür. Twitch yayıncı koltuğu olarak da tercih edilen bu ürünler ortopedik oturma pozisyonu yakalamanızı sağlar. Süngerinden kumaşına kadar her detayında rahatlık unsuru hakimdir. Bilgisayar koltuğu var mı diye araştırdığınız zaman rahatlığı sağlayacak özellikleri de yakından görürsünüz. 

Bilgisayar Koltuğu Yerine Oyuncu Koltuğu Kullanılır Mı?

Bilgisayar koltuğu olarak üretimi yapılan ürünler henüz yoktur. Oyuncu koltuğu, çalışma koltuğu, makam koltuğu ve gaming koltuk gibi ürünler bilgisayar koltuğu olarak kullanılabilir. Bilgisayar karşısında sandalye kullanımının olmaması gerektiği tüm uzmanların görüşüdür. Çünkü sandalyenin çok sert veya yumuşak yapısı, konfor özelliklerinin düşük olması bir süre sonra sağlığınıza zarar verir. Sürekli oturmak zorunda kalan, masa başında çalışan ve öğrenciler sürekli otururken rahat değildir. Rahat olmamaları hem konsantrasyon sorunlarına hem de kronik ağrılara sebep olur.  Bunu önlemek içinse bilgisayar koltuğu yerine oyuncu koltuğu kullanılır mı sorusunun cevabı araştırılır. 

Konforlu olduğu sürece her oturma elemanı birbiri yerine kullanılabilecektir. Oturma elemanının hangi şekilde adlandırıldığının bir önemi yoktur. Önemli olan rahatlığınız ve konfordur. 

Bilgisayar Koltuğu Özellikleri Nelerdir?

Bilgisayar koltuğu olarak aldığınız ürün oyuncu koltuğu özellikleri taşıyabilir. Hatta bilgisayar koltuğu kategorisinde ürün satışı bulunmamaktadır. Oturma elemanı, ofis malzemeleri üreten firmalar bilgisayar koltuğu olarak kullanılacak ürün tasarlar. Ancak bunların ismi çalışma sandalyesi, döner koltuk, ofis sandalyesi ve oyuncu koltuğudur. Bilgisayar koltuğu arayışı yerine yayıncılar ve masa başında oturanlar tercihlerini oyuncu koltuğundan yana kullanır. Siz de bilgisayar koltuğu özellikleri nelerdir diye merak ediyorsanız aşağıdakileri inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar koltuğu özellikleri nelerdir?

 • Konforlu yapısı sayesinde uzun süre kalkmadan otursanız da kronik ağrılar yaşamazsınız. 

 • Bilgisayar koltuğu süngeri vücudunuza göre şekil aldığından sizi hiçbir şekilde rahatsız etmez. 

 • Sırt ve boyun kısmında iki adet destek süngeri vardır. Bunlar yukarı ve aşağı şekilde hareket ettirilebilir. Sırt, bel, boyun desteklenir.

 • Kolçaklar 3 boyutlu olup kolları ve dirsekleri destekler şekilde tasarlanmıştır.

 • Bazı profesyonel bilgisayar koltuğu modellerinde kolçakların da kademeli yükseklik ayarı vardır. 

 • Bilgisayar koltuğu olarak alınan oyuncu koltuğunun kademeli yükseklik ayarı bulunur. Masaya veya ekrana göre konumunuzu rahatça ayarlayabilmenizi sağlar. 

 • Bilgisayar koltuğu kumaşı terletmez ve aşınmalara karşı dirençlidir. Sürekli oturmak bir süre sonra döşemeye zarar verir. Yazın ise terleten kumaş sağlık sorunlarına neden olur. Özellikle sık terleyen ve üşüten kişilerin mümkün olduğunca oyuncu koltuğu kullanması gereklidir. 

 • Oyuncu koltuğu modellerinde geriye yatma özelliği vardır. Yorulduğunuzda veya dinlenmek istediğinizde koltuğu geriye doğru yatırırsınız. Dinlenmek ve molaların keyfini çıkarmak için ideal özelliktir. Geriye yatma derecesi bulunmayan oyuncu koltuğu veya bilgisayar koltuğu sandalyeden farksızdır. Bu ürünlere oyuncu koltuğu da denmez. 

Ödediğiniz ücrete değecek ürünler almak istiyorsanız bilgisayar koltuğu özellikleri nelerdir bilmelisiniz. Böylece seçimlerinizi yaparken akıllıca davranıp özelliksiz ürünlere fazladan ücret ödemek zorunda kalmazsınız. 

Bilgisayar Koltuğu ve Oyuncu Koltuğu Arasındaki Fark Nedir?

Bilgisayar koltuğu olarak üretimi yapılan ürün henüz yoktur. Bilgisayar koltuğu ve oyuncu koltuğu arasındaki fark nedir diye araştırıyorsanız bunu gerek yoktur. Çünkü bilgisayar koltuğu olarak kullandığınız her ürün oyuncu koltuğundan farklı olacaktır. Hatta oyuncu koltuğunun konforuna yetişemeyecek düzeydedir. Bilgisayar koltuğu ve oyuncu koltuğu kıyaslaması yapmak yerine oyuncu koltuğu modelleri hangileridir diye araştırıp inceleyin. Böylece sağlığınıza, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun modeller de bulabilirsiniz. Bunun için yerli üretim ağı bulunan ve en kaliteli oyuncu koltuğu modellerini üreten Xprime markasını tercih edebilirsiniz.  Bilgisayar Koltuğu Modelleri Hangileridir?

Bilgisayar koltuğu olarak seçebileceğiniz en iyi modeller oyuncu koltuğu kategorisindedir. Çünkü bilgisayar başında vakit geçirenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterlilikte olanlar oyuncu koltuğudur. O nedenle de Xprime gibi yerli oyuncu koltuğu üreten firmaların ürünlerinden satın almalısınız. Çeşitli modellerde, renk ve özelliklerde çok sayıda ürünü vardır. Hem de taksitli ödeme imkanı sunar ve garanti süresi de vardır. 

Aşağıda Xprime markasının en yeni olarak piyasaya sürdüğü oyuncu koltuğu modelleri vardır. Kendini sürekli geliştiren ve yenileyen markanın bu ürünlerinde konfor üst seviyelerdedir. Geriye yatma derecesinden sünger kalitesine varana kadar ortopediklik detaylarla sağlanmıştır. 

Bilgisayar koltuğu modelleri hangileridir? 

 • Ofisel Blody Oyuncu Koltuğu

 • Ofisel Bulls Oyuncu Koltuğu

 • Leon Profesyonel Oyuncu Koltuğu

 • Royal Profesyonel Oyuncu Koltuğu

 • Soft Profesyonel Oyuncu Koltuğu

 • Over Profesyonel Oyuncu Koltuğu

 • Xprime Expert Oyuncu Koltuğu

 • Xprime Tron Oyuncu Koltuğu

 • Xprime Tyler Oyuncu Koltuğu

Yayınlanan 2023-09-16 Tarafından Xprime Oyuncu Koltuğu 0 178

Bir yorum bırakCevap bırak

Blog kategorileri

En son yorumlar

Yorum yok

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü